Eros Ramazzotti

Italy-Flag-64 ŘÍM Jako na dlani

Eros Ramazzotti

Nezapomenutelný a výrazný hlas vynesl italského zpěváka Erose Ramazzottiho až na vrchol hudební branže. Jaká byla životní cesta tohoto římského rodáka a co ho vedlo ke kariéře v hudbě?

 

Slavný zpěvák z Říma

Eros Ramazzotti se narodil v říjnu roku 1963 v hlavním italském městě, kde strávil dětství tím, že se účastnil filmových komparzů a snil o kariéře zpěváka. Jako pro mnoho vycházejících hvězd to pro něj nebylo lehké – po dokončení střední školy ho nevzali na konzervatoř, tak se pustil do studia účetnictví. To ho však nebavilo, protože žil jen pro hudbu.

 

V roce 1981 se Eros zúčastnil soutěže Voci Nuove di Castrocaro, ve které se probojoval až do finále s písní „Rock 80“, kterou sám napsal. Díky svému úspěchu mohl podepsat svou první smlouvu se nahrávací společností DDD. Přestěhoval se do Milána a o rok později vydal svůj první singl „Ad un amico“ a začala také jeho spolupráce s hudebníkem Renatem Brioschim.

 

Eros však prorazil až v roce 1984, kdy jeho píseň „Terra promessa“, kterou napsal spolu s Brischim a Albertem Salernem, obletěla celou Evropu. Od té doby se mohl považovat za zpěváka mezinárodního charakteru a jeho desky se také vydávaly v italštině a španělštině zároveň. Eros se stal známým a píseň z jeho debutového alba „Cuori agitati“ s názvem „Una storia importante“ prodala ve Francii přes milion kopií a stala se dalším evropským hitem.

 

Hudba Erose Ramazzottiho

Každý rok pak vydává nové album a jeho hitů přibývá. Eros také vyráží na několikaměsíční tour, kterou zhlédnou miliony diváků. V roce 1990 se Erosovi dostane mezinárodního uznání, když se sjede více než dvě stě novinářů, aby se zúčastnili tiskové konference pořádané k vydání jeho pátého alba „In ogni senso“, které vyšlo v patnácti zemích. Eros poté koncertuje v Radio City Music Hall v New Yorku a stává se tak úplně prvním italským umělcem, který měl tu čest si zazpívat na tomto prestižním pódiu. Navíc celou halu vyprodal.

 

Následující léta se Eros věnuje koncertům po celém světě, píše novou hudbu a věnuje také velké obnosy ze svých akcí na charitu pro barcelonský a milánský institut pro výzkum nádorů.

Řím jako na dlani - Váš průvodce Římem