Giancarlo Fisichella

Italy-Flag-64 ŘÍM Jako na dlani

Giancarlo Fisichella

Jméno Giancarla Fisichelly je známé především fanouškům Formule 1. Tento slavný italský závodník, kterému se někdy přezdívá také Fisico nebo Fisi, je členem týmu Scuderia Ferrari a má početnou základnu příznivců. Pojďme si o něm říct něco více.

 

Oblíbený jezdec Formule 1

Giancarlo Fisichella se narodil v italském hlavním městě Římě v lednu roku 1973. Jeho kariéra započala motocyklovými závody, kterých se účastnil už od svých jedenácti let. V roce 1984 se vrhl na šampionát minimotokár a dařilo se mu v jednom závodu za druhým – zvítězil celkem dvanáctkrát. Následující rok se stal mistrem Itálie ve třídě kadetů a svůj titul obhájil i v dalších dvou ročnících. Jeho slibně rozjetá kariéra pokračovala mnoha dalšími vítězstvími.

 

K formulím se dostal v roce 1992, kdy poprvé startoval v italské Formuli 3 a hned zvítězil. O dva roky později už byl mistrem Itálie ve Formuli 3.

 

Od testování u Minardi k závodům Formule 1

K Formuli 1 se probojoval roku 1996, kdy dostal nabídku stáje Minardi k testování vozu. Svým skvělým výkonem si tým podmanil a stal se jejich jezdcem, nejezdil však celou sezonu. O rok později přešel k týmu Jordan, kde byl jeho kolegou Ralf Schumacher. V Jordanu se mu podařilo dostat se i na stupeň vítězů – v Belgii dokonce skončil druhý za Michaelem Schumacherem. Po tomto závodě Fisichella podepsal smlouvu s týmem Benetton, kde setrval až do roku 2001. I tady se mu dařilo a s Fisichellou se počítalo na stupních vítězů. Během své kariéry vystřídal také stáje Renault, Sauber či Force India. Od roku 2009 jezdí za Ferrari, čímž si splnil dětský sen.

 

Během jeho kariéry vyhrál celkem tři závody – Grand Prix v Brazílii roku 2003, závod v Austrálii roku 2005 a v Malajsii roku 2006.

 

V současnosti žije v Itálii se svou manželkou Lunou a dvěma dětmi Carlottou a Christopherem. Stále závodí ve Formuli 1 a patří mezi nejoblíbenější závodníky.

Řím jako na dlani - Váš průvodce Římem