Řím Informace

Italy-Flag-64 ŘÍM Jako na dlani

Fontány v Římě

Hlavní město Itálie se může pochlubit velkým množstvím fontán, které dodávají městu jeho nezaměnitelné kouzlo a půvab. Pojďme si představit aspoň některé z nich.

Číst dál: Fontány v Římě

Řeka Tibera

Řeky bývají ve velkých městech vždy velmi důležité, neboť vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Co by byl Londýn bez řeky Temže nebo Prahy bez Vltavy či Paříž bez Seiny. Řeka Tibera patří rovněž neodmyslitelně k věčnému městu. Již pro staré Římany byla Tibera Nilem Západu.

Číst dál: Řeka Tibera

Historie Říma

Dějiny Říma jsou opravdu velmi dlouhé, neboť Řím byl založen v roce 753 před Kristem. Podle legendy založili Řím bratři Romulus a Remus. Podle historických objevů však prvními osadníky Věčného města byly kmeny Latinů a Sabinů, které si na zdejších pahorcích vybudovali první malé osady a vesnice.

Číst dál: Historie Říma

Letiště v Římě

perex 200 x 80 Fiumicino airport RomaVšechny cesty vedou do Říma, včetně těch vzdušných, takže i věčné město má letiště. Hlavní město Itálie se může dokonce pochlubit tím, že má dva aeroporty. Prvním letištěm je Ciampino (CIA), což je menší a méně frekventované římské letiště. Druhým římským aeroportem je letiště Leonardo Da Vinci neboli Fiumicino (FCO). Lety z České republiky přistávají právě na letišti Fiumicino. Let z Prahy do Říma trvá zhruba 1:45 minut.

Číst dál: Letiště v Římě

Řím jako na dlani - Váš průvodce Římem