Řím památky

Italy-Flag-64 ŘÍM Jako na dlani

Vatikán

Městský stát Vatikán, Stato delle Citta del Vaticano se může pyšnit tím, že je nejmenším nezávislým státem světa. Jeho rozloha totiž čitá pouhých 0,44 km2. Celkový počet obyvatel Vatikánu je 444. Vatikán má rovněž nejkratší státní hranici na světě, je dlouhá celkem 3,2 kilometrů.

Číst dál: Vatikán

Konstantinův oblouk

Nedaleko od impozantního římského Kolosea najdete jeden z nejzachovalejších oblouků na světě. Jedná se o nádherně zachovalý Konstantinův oblouk.

Číst dál: Konstantinův oblouk

Pantheon

Římský Pantheon je opravdu výjimečná stavba, neboť se jedná o nejzachovalejší budovu z dob římské antiky. Pantheon najdete na náměstí Piazza della Rotonda ve čtvrti Pigna.

Číst dál: Pantheon

Caracallovy lázně

perex 200 x 80 Caracalla RomeZříceniny Caracallových lázní nám dávají nahlédnout do doby, kdy lázně byly běžnou součástí života každého Římana. Velké nebo malé lázně byly téměř v každém větším městě tehdejší velké římské říše.

Číst dál: Caracallovy lázně

Bazilika svatého Petra

perex 200 bazilika sv petraBazilika svatého Petra je největší sakrální stavbou na světe. Tento chrám nadpozemských rozměrů měří na délku 211,8 metrů, na šířku 137,5 metrů a na výšku pak 132,5 metrů. 

Číst dál: Bazilika svatého Petra

Andělský hrad

perex 200 x 80 Roma Andelsky hradAndělský hrad je nepřehlédnutelná mohutná stavba, která leží u řeky Tibery. Celá stavba se nachází nedaleko náměstí svatého Petra, takže pokud budete mířit do Vatikánu, Andělský hrad nelze minout.

Číst dál: Andělský hrad

Forum Romanum

perex 200 x 80 Forum RomanumForum Romanum se nachází v Římě a v antických dobách bylo srdcem celého města. Forum Romanum bylo v antickém Římě místo, kde se nacházelo velmi mnoho důležitých a významných budov.

Číst dál: Forum Romanum

Římské Koloseum

perex 200 x 80 Colosseum RomaŘímské Koloseum je nespornou dominantou hlavního města Itálie. Nachází se v samotném centru Říma na východním konci ulice Via dei Fori Imperiali.

Číst dál: Římské Koloseum

Řím jako na dlani - Váš průvodce Římem